Centos sunucu disk SSD mi HDD öğrenin

İnternette arama yapıyorum Centos Sunucunun bir sürücüsünün SSD veya HDD olup olmadığını nasıl öğrenebileceğini açıklayan hiçbir şey yok nerdeyse. Aslında bu konuda kaynak çok az. Türk blog sitesinde gördüm bir kerede okudum ve geçtim. Telif hakkına girer diye burada sizlerle paylaşmak istemedim. Zaten o sitede yazı görsel ve videolu değil yazı ile anlatılmış. Neyse adam gibi bir yabancı kaynak sitede buldum. Centos sunucuda terminalde komut ile denedim ve paylaşılan kod başarılı ve geçerli. Kim seçiklerle benim yazımı aldım muhabbetine girmeden videolu anlatarak bu işi hallettim. Umarım video faydalı olmuştur.

centos ssd

Ayırıca dayanamadım çok geniş kapsamlı Centos sunucunun SSD veya bir HDD olup olmadığını nasıl öğrenebilirim adlı geniş kapsamlı yazı sizi bekliyor.

Bu yazının ilk faydası arkadaşıma oldu. Arkadaşımın Centos Sunucusunun terminal ekranında komutu çalıştırdığımızda SSD diye aldığı disk Centos Sunucu HDD çıktı?!

Sunucunuzu kolayca inceleyebiliyorsanız bu soru bazen sistemin ne zaman geldiğini bilmek istersiniz? Şüphesiz, disk boyutu, muhtemelen açık bir gösterge size bir SSD veya HDD olup olmadığını söyler. HDD genellikle SSD’den daha büyüktür, ancak günümüzde SSD de daha da büyümektedir. SSD ve HDD’yi anında distorsiyonlu hale getirebilir miyiz?

Videolu anlatım:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir